Goldenes Estonia

Front side Mooska talu Goldenes EstoniaBack side of Mooska talu Goldenes Estonia
ADDRESS:
Haanja 

Võrumaa, Haanja vald, Haanja, 65601, Estonia
Tel.: +372 503 2341
e-mail: eda [at] mooska.eu
http://mooska.eu

Mooska talu

Mooska talu
Mooska talu asub Võrumaal Haanjas, imekauni looduse rüpes Vällamäe jalamil, elame siin kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga. Soovime jagada oma elustiili ja vahendada külalistele kohalikku pärandkultuuri, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun.

Tutvustame oma talu ja suitsusaunu, suitsusaunapärandit, mekkimiseks pakume pärandtoitu ja saunas suitsutatud liha, liigume ja hingame koos loodusega.

Tiigi kaldal asuvat sauna kütame hea leili saamiseks olenevalt ilmast ja saunaliste arvust 5 - 8 tundi. Sauna oleme alati kütnud vaid lepahalgudega, vahest harva viskame sekka ka kaske. Kuum suits teeb õhu mikroobidest puhtaks, suitsusauna kuum õhk on tervendav. Kui kütmisega on valmis saadud, saun tuulutatakse, kerisele visatakse sahmakas vett, et karm välja peletada. Suitsuaugu sulgeme peale esimesi leile. Tiigist saame pehme pesuvee ja sealsamas saab saunaline ka oma kuuma ihu jahutada, talvel on tiigijääs turvaline auk. Saunas ei ole elektrit.

Kerisekivid oleme toonud mererannast, sest usume kividesse talletunud meresoolade pikaajalisse eraldumisse kütmise ja leili viskamise käigus.

Hüva, tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Kerisekividele kapaga vett visates valgub üle sauna ja saunaliste mõnus kuumus, mis muutub pehmeks, veidi niiskeks leiliks. Kuuma vett on küllaga, külma vett tuleb sauna ja pesemise edenedes saunalistel endil tiigist juurde kanda.

Saunalavale mahub mõnusasti korraga kuni 8 inimest.

Sauna kütmiskorra hind sisaldab kahte vihta, käsitsi keedetud seepe, saunamett ja taimeteed. Lisatasu eest saab kadakaviha, saunalina, saunamütsi, saunamantli, istumisrätiku, koduõlut ... Meie talu hea tava on, et peremees ja perenaine saunlevad koos külalistega.

Response time: 0.048437118530273