Złote Dolnośląskie

Front side Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie Złote DolnośląskieBack side of Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie Złote Dolnośląskie
Front side Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie Złote DolnośląskieBack side of Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie Złote Dolnośląskie
ADDRESS:

Szklarska Poręba
skrytka pocztowa 47
telefon. 075 75 260 85

 www.schroniskokamienczyk.pl 

Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie

Schronisko Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie

Medale do nabycia w schronisku!

 

Schronisko „Kamieńczyk” położone jest na wysokości 840 m. n.p.m. obok najwyższego w polskich Karkonoszach wodospadu Kamieńczyka (27 m. wys.).
Wodospad jest najczęściej odwiedzanym punktem turystycznym w Szklarskiej Porębie oraz jedną z największych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Można go podziwiać z tarasów widokowych oraz od podnóża, po zejściu do malowniczego wąwozu o głębokości do 30 m.
Podziwiać stąd można też Góry Izerskie.
Schronisko jest doskonałą bazą wypadową na trasy turystyczne: Szrenica - 1h, dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Szrenicę - 20 min., najbliższy parking przy szosie międzynarodowej - 20 min., centrum Szklarskiej Poręby 30 min., turystyczne górskie przejście graniczne do Czech - 50 min., drogowe przejście graniczne do Czech - Jakuszyce - 6 km.
W Jakuszycach znajdują się piękne trasy rowerowe i narciarskie trasy biegowe (Bieg Piastów), a w okolicach Szrenicy kompleks ośnieżanych tras zjazdowych, obsługiwanych przez system wyciągów.

Pierwsze prywatne schronisko górskie, wybudowane po II wojnie światowej przez Janinę i Jerzego Sieleckich w 1997 roku.
Znajduje się przy głównym szlaku na Szrenicę. Wspaniała baza wypadowa w górne partie Karkonoszy, na wycieczki piesze, rowerowe. W pobliżu dużo tras narciarstwa zjazdowego jak i biegowego.

Posiadamy 19 miejsc noclegowych w pokojach dwu i trzyosobowych.
Do dyspozycji gości bufet oraz sala z kominkiem.

Przy schronisku obszerny szałas z ogniskiem i barem, gdzie można kupić i usmażyć kiełbaskę, wypić piwko, odpocząć, zrelaksować się po trudach wędrówki...
Organizujemy imprezy plenerowe (niezależnie od pogody).

Response time: 0.088927030563354