Złote Świętokrzyskie

Front side Muzeum Narodowe w Kielcach Złote ŚwiętokrzyskieBack side of Muzeum Narodowe w Kielcach Złote Świętokrzyskie
ADDRESS:

pl. Zamkowy 1,
25-010 Kielce
tel. (41) 344-40-15

www.mnki.pl

Muzeum Narodowe w Kielcach

Muzeum Narodowe w Kielcach

Medale do nabycia w sklepiku!

Muzeum Narodowe w Kielcach jest placówką z ponad 100-letnią tradycją. W swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody.
Główną siedzibą muzeum jest doskonale zachowany pałac z XVII w., należący niegdyś do biskupów krakowskich. Na ekspozycji stałej można podziwiać wnętrza XVII i XVIII- wieczne, wystawę Dawne uzbrojenie europejskie i wschodnie, Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz, w skrzydle północnym, Galerię malarstwa polskiego i sztuki zdobniczej.
Muzeum organizuje również liczne wystawy czasowe. W pałacu urządzane są koncerty, wykłady, warsztaty dla dzieci i młodzieży a także imprezy rodzinne. Istnieje możliwość wynajęcia sal. Długa tradycja zobowiązuje i muzeum ciągle dokłada starań, aby stawać się coraz bardziej atrakcyjne i otwarte na widzów. We wrześniu 2009 r. zostało uhonorowane Certyfikatem ISO 9001:2008, w 2010 r. pałac zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Muzeum posiada również sale wystawowe przy Rynku i od ul. Orlej oraz dwa oddziały: Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego i Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Dla wszystkich, których zachwyciła atmosfera Pałacu Biskupów Krakowskich, siedziby naszego Muzeum, mamy wyjątkową ofertę: pokój gościnny w południowym skrzydle oraz możliwość wynajęcia sal .

Response time: 0.056155920028687