Złote Śląskie

Front side Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Złote ŚląskieBack side of Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach Złote Śląskie
ADDRESS:

ul. Wiktora Polaka 1

41-600 Świętochłowice

tel.: 32 245 23 88

www.muzeumpowstanslaskich.pl

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Medale do nabycia w korytarzu głównym!


Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zostało powołane uchwałą Rady Miejskiej w Świętochłowicach
nr XXI/257/12 z 18 lipca 2012 r.

W zakresie jego działania znajduje się ochrona wszelkich dóbr dziedzictwa materialnego i niematerialnego, dotyczących dziejów Powstań Śląskich, a także dziejów miasta Świętochłowice.

Placówka powstała zgodnie z najnowszymi trendami muzealnictwa, jako muzeum narracyjne, prezentujące zarówno oryginalne eksponaty, jak i repliki i reprodukcje, pozwalające na bezpośredni kontakt z przedmiotami.

Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, zwiedzający w pełni zostaje przeniesiony w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dla bardziej dociekliwych zwiedzających dostępne są stanowiska multimedialne, pozwalające na indywidualne pogłębianie wiedzy. Takie prezentowanie materiałów historycznych daje możliwość zaprezentowania ich w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Najmłodsi zwiedzający znajdą dla siebie elementy multimedialne pozwalające pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.

Muzeum Powstań Śląskich znajduje się w zabytkowym budynku przy ul. Polaka 1.


Response time: 0.048355102539062