Złote Pomorskie

Front side Muzeum Zamkowe w Malborku Złote PomorskieBack side of Muzeum Zamkowe w Malborku Złote Pomorskie
Front side Muzeum Zamkowe w Malborku Złote PomorskieBack side of Muzeum Zamkowe w Malborku Złote Pomorskie
ADDRESS:

Ul. Starościńska 1
82-200 Malbork
tel. (55) 647 08 00
www.zamek.malbork.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku

Medale do nabycia w sklepikach z pamiątkami!


Zamek w Malborku to arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka
Od 1961r. gospodarzem zamku jest Muzeum Zamkowe w Malborku. Placówka  eksponuje dla turystów kilkanaście wystaw stałych m.in. bogate zbiory wyrobów z bursztynu, militariów , rzeźby gotyckiej oraz kilka wystaw czasowych. W 1997r. Zespół Zamkowy w Malborku wpisano na prestiżową Listę  Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. 
Muzeum Zamkowe w Malborku jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Corocznie przez tereny krzyżackiego zamku przewija się pół miliona turystów z całego świata. 
W sezonie letnim turyści mogą uczestniczyć w spektaklu „Światło i Dźwięk”. W jesienne, zimowe i wiosenne wieczory można odkryć nowe uroki zamku przemierzając wraz z przewodnikiem trasę „nocnego zwiedzania” i podziwiając zamek w nocnej iluminacji.

Response time: 0.073965072631836