Złote Zamki i Pałace

Front side Hotel - Zamek Krasicki w Lidzbarku Warmińskim Złote Zamki i PałaceBack side of Hotel - Zamek Krasicki w Lidzbarku Warmińskim Złote Zamki i Pałace
ADDRESS:

Pl. Zamkowy 1/7

11-100 Lidzbark Warmiński 

tel. +48-89-537-17-00

www.hotelkrasicki.pl

Hotel - Zamek Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

Hotel - Zamek Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

Medale do kupienia w recepcji Hotelu!


Usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, miasta od wieków określanego Perłą Warmii. Bajkowo położony w widłach rzek Łyny i Symsarny, Hotel Krasicki**** stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich - najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur.                        Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu, stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku : królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie… Oddawali się tu, uciechom ciała i duszy – podziwiali przyrodę, obserwowali warmińskie niebo, pili wykwintne wino, słuchali koncertów, debatowali, czytali… Dziś, czynią to nasi goście. Do dyspozycji gości jest 122 pokoi dających ogółem 250 miejsc noclegowych.            

BIBLIOTEKA CAFE oraz OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE to unikatowe propozycje. Obszerny księgozbiór zaprasza do starannie wyselekcjonowanej literatury z całego świata. Książka z filiżanką kawy czy ulubioną przez „księcia poetów” – gorącą czekoladą zdecydowanie smakuje wyjątkowo.Mieszczące się w zegarowej wieży, a dostępne dla gości obserwatorium astronomiczne, stanowi hołd dla twórcy teorii heliocentrycznej, rezydującego niegdyś na Zamku, wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. TARAS WIDOKOWY na wieżypozwala w pełni rozkoszować się piękna scenerią Lidzbarka Warmińskiego i okolic. 

          Słynąca z niezwykłej urody Święta Katarzyna w starych księgach pozostawiła przepisy na zachowanie piękna i witalności. Znajduje się w przyziemiu SPA&WELLNESS pozwoli naszym gościom oddać się relaksacyjnym rytuałom, zregenerować siły, odnaleźć harmonię duszy i ciała. Miłośnicy kąpieli, wybiorą dla siebie basen, jacuzzi, salę fitness zaś amatorzy wysokich temperatur odwiedzą kompleks saun.            Inspirowana regionalnymi obyczajami, oparta zawsze o najwyższej jakości produkty kuchnia, łączy tradycyjne metody i nowoczesne techniki kulinarne. Oddaje istotę miejsca, ale i zahacza o wszystkie strony świata. Ubrana w sezonowe warzywa i owoce, daruje niezapomniane doznania, czekające na naszych gości we wnętrzach eleganckiej RESTAURACJI, SALI KLUBOWEJ Z WINIARNIĄ oraz LOBBY BARZE.     

      DREWNIANY MOST hotelu, wpisuje się w niezwykłą przestrzeń nad zamkową fosą. Hotelowa przystań oferuje REJSY GONDOLAMI, wzdłuż malowniczo położonej, pięknej rzeki Łyny.           

Dla tych, którzy lubią łączyć odpoczynek z pracą, Hotel Krasicki przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych (7 sal klimatyzowanych wraz z wyposażaniem oraz obsługą techniczną). Wszak to właśnie tu - na Zamku - spotykali się i podejmowali decyzje wielcy przywódcy, dyplomaci z Polski i Europy: Jan Dantyszek, Stanisław Hozjusz, Marcin Kromer, Jan Olbracht Waza, Karol XII, czy Napoleon Bonaparte.   

        W Hotelu Krasicki tradycja spotyka się ze współczesnością, bo taki jest sam gospodarz - wybitny przedstawiciel oświecenia, poeta, prozaik, eseista. Swoimi zainteresowaniami i pięknym kształtem wypowiedzi wzrusza nie tylko polonistów, ale i dziennikarzy, polityków, duchownych, pedagogów, ekonomistów, miłośników sztuki, przedstawicieli wielu innych profesji. 

            Hotel Krasicki to sztuka życia i sztuka gościnności. Ta kulturalno-historyczna enklawa dziś ma zaszczyt gościć Państwa.  Bogata przeszłość Warmii, jej zabytki i przyroda, magia Lidzbarka Warmińskiego i okolic, czas spędzony podczas rejsu gondolami rzeką Łyną czy piesza wędrówka dolina rzeki Symsarny, dodają uroku temu miejscu, wzbudzając tym samym przepełnione emocjami chwile podczas pobytu w Hotelu Krasicki****.

Response time: 0.091141939163208