Złote Małopolskie

Front side Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach Złote MałopolskieBack side of Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach Złote Małopolskie
ADDRESS:

34-500 Zakopane ,
skr. poczt. 196
tel. +48 781055555
www.piecstawow.pl

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach

Medale do nabycia w schronisku!


Pięć stawów to najwyżej położone schronisko w Polsce (1670m npm).
Posiada 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4, 6, 7, 8, 10 - osobowych. W schronisku znajduje się duża ale bardzo przytulna sala jadalna. Tu można zjeść dania oferowane przez schronisko kuchnię jak i własny, przyniesiony w plecaku prowiant. Miejsce to służy również wieczornym spotkaniom.
Kuchnia oferująca całodzienne wyżywienie, bufet z napojami zimnymi, piwem, słodyczami oraz recepcja, gdzie poza noclegiem można kupić: pamiątki, mapy i przewodniki są czynne od 8 do 21 z przerwą od 10 do 11. 
Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu turystyki zimowej oraz nart ski tourowych.
Dodatkowymi atrakcjami są różnego rodzaju kursy i wycieczki przewodnickie znajdujące się w ofercie naszego biura turystyki górskiej 5+. W schronisku zachęcamy do korzystania z wypożyczalni książek, gier i filmów. Dla tych, którzy chcą wyjść w góry z lekkim plecakiem mamy bezpłatną przechowalnię bagażu.
Wyjątkową wysokogórską atmosferę schronisko zawdzięcza w dużej mierze niezwykłemu położeniu w samym sercu Tatr Wysokich. Prowadzi tu wiele szlaków, lecz żadnym z nich nie da się dojechać. Dotrzeć można do schroniska jedynie na nogach, górskimi szlakami a zatem gości schroniska można nazwać prawdziwymi turystami. I to właśnie oni w największym stopniu tworzą tą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atmosferę.Medale do nabycia w schronisku!

W Dolinie Pięciu Stawów Polskich znajduje się najwyżej położone schronisko w polskiej części Tatr i zarazem polskiej części Karpat (1670 m n.p.m.).

W odległości zaledwie dziesięciu minut od schroniska znajduje się największy wodospad tatrzański - Siklawa (około 70 m. wysokości).

Wielki Staw pieciostawiański jest najdłuższym (ok. 1 km ) i najgłębszym (ok. 80m) jeziorem tatrzańskim oraz drugim pod względem głębokości jeziorem w Polsce.

Schronisko w Pięciu Stawach jest jedynym w polskich Tatrach, do którego nie można dojechać samochodem. Schronisko jest czynne przez cały rok.

Response time: 0.053800821304321