Złote Śląskie

Front side Kolejkowo Gliwice Złote ŚląskieBack side of Kolejkowo Gliwice Złote Śląskie
Front side Kolejkowo Gliwice Złote ŚląskieBack side of Kolejkowo Gliwice Złote Śląskie
ADDRESS:
CH Europa Centralna
ul. Pszczyńska 315, 
44-100 Gliwice
tel. 880 006 001

Kolejkowo Gliwice

Kolejkowo Gliwice

Medale dostępne w sprzedaży w automacie!

Odwiedź Kolejkowo i przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!
Atrakcja Kolejkowo to miejsce, które przeniesie Cię do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić codzienność mieszkańców Kolejkowa.

W miniaturowym świecie zobaczysz życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!

Na makiecie stworzyliśmy miniatury autentycznych budowli ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickiego ratusza oraz kamienic. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wymyślili czegoś extra! Powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, znajdziecie tam saloon, szeryfa, Indian, braci Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu oraz miniaturę statku „Western River”, pływającego po Missisipi.

Response time: 0.047785043716431