Złote Tatry

Front side Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Złote TatryBack side of Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Złote Tatry
ADDRESS:

34-500 Zakopane ,
skr. poczt. 196
tel. +48 781055555
www.piecstawow.pl

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów

Medale do nabycia w schronisku!


Pięć stawów to najwyżej położone schronisko w Polsce (1670m npm).
Posiada 67 miejsc noclegowych w pokojach 2, 4, 6, 7, 8, 10 - osobowych. W schronisku znajduje się duża ale bardzo przytulna sala jadalna. Tu można zjeść dania oferowane przez schronisko kuchnię jak i własny, przyniesiony w plecaku prowiant. Miejsce to służy również wieczornym spotkaniom.
Kuchnia oferująca całodzienne wyżywienie, bufet z napojami zimnymi, piwem, słodyczami oraz recepcja, gdzie poza noclegiem można kupić: pamiątki, mapy i przewodniki są czynne od 8 do 21 z przerwą od 10 do 11.
Znajduje się tu również wypożyczalnia sprzętu turystyki zimowej oraz nart ski tourowych.
Dodatkowymi atrakcjami są różnego rodzaju kursy i wycieczki przewodnickie znajdujące się w ofercie naszego biura turystyki górskiej 5+. W schronisku zachęcamy do korzystania z wypożyczalni książek, gier i filmów. Dla tych, którzy chcą wyjść w góry z lekkim plecakiem mamy bezpłatną przechowalnię bagażu.
Wyjątkową wysokogórską atmosferę schronisko zawdzięcza w dużej mierze niezwykłemu położeniu w samym sercu Tatr Wysokich. Prowadzi tu wiele szlaków, lecz żadnym z nich nie da się dojechać. Dotrzeć można do schroniska jedynie na nogach, górskimi szlakami a zatem gości schroniska można nazwać prawdziwymi turystami. I to właśnie oni w największym stopniu tworzą tą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atmosferę.

Response time: 0.079243898391724