Inne Złote Miejsca

Front side Zoo w Łodzi Inne Złote MiejscaBack side of Zoo w Łodzi Inne Złote Miejsca
ADDRESS:

Miejski Ogród Zoologiczny

ul.Konstantynowska 8/10

94-303 ŁÓDŹ

tel.: +48 42 632 75 09 

www.zoo.lodz.pl

Zoo w Łodzi

Medale do nabycia w wiwarium!


Zoo w Łodzi to- jeden z kilkunastu ogrodów zoologicznych znajdujących się w Polsce. Pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce, w zróżnicowaniu swego zwierzostanu jest na 5. pozycji. Łódzkie zoo znajduje się u zbiegu ulic Krzemienieckiej i Konstantynowskiej.

W 1999r. zakończono budowę nowej chłodni, co bardzo poprawiło warunki przechowywania żywności dla zwierząt. Dwa lata później, w pobliżu wybiegów żubrów i bizonów, oddana została do użytku stajnia antylop połączona z ekspozycją ptaków. W tym samym roku większość ptaków drapieżnych i sów przeprowadza się do nowych wolier z ekspozycją za szybami. Wiosną 2004 roku w nowym, całorocznym pawilonie niedaleko żyrafiarni zamieszkały dikdiki rozmaite ptaki oraz południowoamerykańskie żaby. Rok później za lwiarnią powstała duża woliera, gdzie mieszkają rozmaite ptaki i żółwie wodne. Południowa część lwiarni została zmodernizowana i zajmują ją serwale. Obecnie trwają prace nad projektem nowego wiwarium, które zastąpi wysłużony już budynek. Będzie to dwukondygnacyjna, nowocześnie wyposażona budowla. W kwietniu 2011 roku otworzono pawilon motylarni.

W ciągu ostatnich lat został urozmaicony plac zabaw dla dzieci. Także z myślą o najmłodszych od kilku lat systematycznie powiększany jest teren mini zoo, gdzie najmłodsi mają bezpośredni kontakt ze zwierzętami.

W ciągu 70 lat istnienia ogrodu odwiedziło go ponad 20 milionów zwiedzających.

Response time: 0.065349817276001